Aktualności

III EDYCJA FESTIWALU DYPLOMATYCZNEGO 20 lutego 2018

Od 19 do 23 lutego Białystok ponownie stanie się centrum dyskusji o dyplomacji oraz jej roli we współczesnym świecie.

II Liceum Ogólnokształcące im. ks Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku oraz Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku po raz trzeci zorganizowało Festiwal Dyplomatyczny, który stanowi miejsce wymiany informacji oraz poglądów.

Tegoroczna edycja Festiwalu skupia się przede wszystkim na dwóch istotnych wydarzeniach. Pierwszym z nich jest 100 – lecie stosunków dyplomatycznych z USA. Zaproszeniu goście przybliżą relacje polsko – amerykańskie, a także zwrócą uwagę na najważniejsze kwestie związane z tymi stosunkami. Drugim wydarzeniem jest 100 – lecie niepodległości Finlandii, której Konsulat Honorowy znajduje się w Białymstoku. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się o historii Finlandii, a także o bardzo popularnym, fińskim modelu nauczania.

Ponadto, podczas Festiwalu Dyplomatycznego zostaną poruszone kwestie bezpieczeństwa międzynarodowego oraz roli kultury w kształtowaniu stosunków pomiędzy państwami.

Białostocki Korpus Konsularny również będzie obecny na Festiwalu poprzez uczestnictwo w spotkaniu i dyskusji – Międzynarodowy Białystok.

https://www.facebook.com/festivalofdiplomacy